Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

Vene Teater / Estijos rusų teatras / „SUSITAIKYMO MENAS"

spektaklis

  • alt1 val. 30 min.
  • altrusų kalba, lietuviški titrai
  • altkomedija; N-14

Dėmesio! Dėl Estijoje paskelbto karantino Estijos rusų teatro gastrolės perkeliamos (data derinama). Bilietus grąžinti galima iki balandžio 10 d. Bilietai grąžinami toje kasoje, kurioje buvo pirkti. Internetu pirktus bilietus galima grąžinti savo paskyroje www.tiketa.lt.

Dėkojame už supratingumą

Autorė – Yasmina Reza
Režisierius – Filipp Los
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Juliana Laikova
Šviesos dailininkas – Anton Andrejuk
Muzikinis apipavidalinimas – Aleksandr Žedeliov
Plastika – Olga Privis
Garso režisierė – Irina Bačerikova
Kovų scenų statytojas – Dmitrij Kordas
Režisieriaus padėjėja – Larisa Čerkasova

Tekstas lietuviškiems titrams – iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė


Dvi sutuoktinių poros susitiko, kad aptartų savo sūnų muštynes, galų gale susipyko ir prikalbėjo iš pradžių kaimynams, o paskui ir vieni kitiems visa tai, kas anksčiau būdavo numalšinama dėl politinio korektiškumo ir auklėjimo. Akivaizdu, kad šioje komiškoje istorijoje autorė atskleidžia buržuazinės visuomenės silpnumą ir veidmaniškumą, Vakarų liberalizmo krizę, santuokos institucijos žlugimą. Aukštuomenės pokalbio metu herojai nusiplėšia kaukes. Priverstinės šypsenos, griežtas oficialumas, itin taktiški atsiprašymai – visa tai praranda bet kokią prasmę.  

Viena iš herojų, demonstruojanti, jog yra didelė meno mylėtoja, giliai susirūpinusi Afrikos vaikų likimu, nuolat keikia savo namų darbininkę, kuri „amžinai pamiršta pastatyti kokakolą į šaldytuvą“, finale sukelia ekscentrišką ašaringą isteriją, mėtydama oponentės rankinę.  Pabrėžtinai ramūs vyrai iš pradžių stovi nuošalyje, tačiau netrukus nusprendžia, kad tokioje situacijoje būtų ne pro šalį išgerti po stiklinaitę viskio, kad „pamatytų pasaulį maloniai aiškiai“. Vyrams vis labiau girtėjant, dramaturgės sumanymu, didėja ir patosas, kuris kartais pasiekia Bunuelio aukštumų.
 
Yasmina Reza – prancūzų dramaturgė, išgarsėjusi savo pjese „Menas“ („Art“, 1994), kuri buvo pastatyta svarbiausiose pasaulio scenose ir daug metų puikavosi Maskvos ir Sankt Peterburgo teatrų repertuaruose.

2007 metais sukurta pjesė „Skerdynių dievas“ (Le Dieu du carnage) pirmą kartą buvo pastatyta Ciuriche, vėliau buvo sėkmingai rodoma Niujorko, Londono, Paryžiaus scenose. 2009  metų kovą pjesė buvo tituluota  „geriausia Londono 2008 m. teatro sezono komedija“ ir pelnė Laurence Olivier premiją.  

2011 metais režisieriaus Romano Polanskio filmas pagal šią pjesę tapo vienu iš Venecijos festivalio atradimų.

Premjera – 2018 m. spalio 20 d.

Vaidina:
Veronique Houllie – Tatjana Jegoruškina
Michel Houllie – Dmitrij Kosiakov
Alain Reille – Viktor Marvin
Annette Reille – Anna Sergejeva

Vene Teater / Estijos rusų teatro informacija