Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

Vene Teater / Estijos rusų teatras / „ESTIŠKOS LAIDOTUVĖS"

spektaklis

  • alt2 val. 30 min. (su pertrauka)
  • altrusų kalba, lietuviški titrai
  • altdviejų dalių komedija; N-14

Dėmesio! Dėl Estijoje paskelbto karantino Estijos rusų teatro gastrolės perkeliamos (data derinama). Bilietus grąžinti galima iki balandžio 10 d. Bilietai grąžinami toje kasoje, kurioje buvo pirkti. Internetu pirktus bilietus galima grąžinti savo paskyroje www.tiketa.lt. .

Dėkojame už supratingumą

Autorius – Andrus Kivirähk
Režisierius – Üllar Saaremäe
Dailininkas – Vadim Fomičev
Kompozitorius – Siim Randla
Šviesos dailininkas – Anton Andrejuk
Režisieriaus padėjėja – Larisla Čerkasova

Estijoje Andruso Kivirähko pjesė „Estiškos laidotuvės“ sulaukė sensacingo pasisekimo. Tai nestebina, juk pjesė pasakoja vienos estų šeimos istoriją, už kurios slypi tūkstančių tokių šeimų istorijų. Antras pasaulinis karas, sovietinių lagerių metai, komunistinė praeitis – visa XX amžiaus istorija, rodos, tarsi uraganas praskrieja per senojo Andreso, jo artimųjų ir kaimynų likimus. Visą gyvenimą jis nenuilsdamas dirbo, visą gyvenimą tik darbas jį sušildydavo, niekas niekada nėra matęs senojo Andreso sėdinčio sudėjus rankas... Ir štai Andresas vyresnysis miršta. Tačiau ir mirtį jis pasitinka bedirbdamas – kaimynai randa jį prie malkų stirtos su kirvuku rankose.
    
Į laidotuves susirenka visa Andreso šeima, tarp jų ir jo dvidešimt penkerių metų vaikaitis Andresas jaunesnysis. Dar būdamas mažas jis su tėvais dažnai atvažiuodavo čia vasarą. Tik jaunasis Andresas kaimo nekenčia visa širdimi, jam jis – svetimas pasaulis, kurį valdo sunkus nekenčiamas darbas, šykštumas ir skurdas. Rodos, kad Andresas jaunesnysis ir bus paskutinis giminės atstovas, užbaigiantis šios šeimos su patriarchaline sankloda ir tragišku likimu istoriją.

Mitas apie estų darbštumą, anot pjesės autoriaus, yra sunki našta. Nepakeliamas krūvis, kurį tauta išdidžiai neša ant savo pečių nesuprasdama, jog žaloja savo stuburą.

Premjera – 2019 m. sausio 25 d.

Vaidina:
Andresas – Eduard Tee
Lee – Katrin Sutt
Maret – Larisa Savankova
Sass – Artjom Garejev
Indrek – Sergej Čerkasov
Tiit – Leonid Ševcov
Karla – Juri Žilin
Ida – Jelena Jakovleva
Birgit – Jekaterina Kordas / Marina Malova

Vene Teater / Estijos rusų teatro informacija