Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

Valstybinis jaunimo teatras / „VIENOS MIŠKO PASAKOS“

spektaklis

  • alt2019 03 04 – lietuvių k. su anglų kalbos vertimu, 2019 04 01 – lietuvių k. be vertimo
  • alttragikomedija; N-18

Pagal Ödöno von Horvátho pjesę
VIENOS MIŠKO PASAKOS


Režisierė: Yana Ross
Sceninės adaptacijos autoriai: Mindaugas Nastaravičius ir Yana Ross
Kompozitorius: Gintaras Sodeika
Video menininkas: Algirdas Gradauskas
Scenografijos dailininkė: Justyna Elminowska
Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis
Kostiumų dailininkai: Juozas Valenta ir Flore Vauvillé
Režisierės asistentė: Saulė Norkutė
Iš vokiečių kalbos vertė: Teodoras Četrauskas

Vaidina: Matas Dirginčius, Sergejus Ivanovas, Irmantas Jankaitis, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Dalia Morozovaitė, Vidas Petkevičius, Aušra Pukelytė, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Paulina Taujanskaitė.

Premjera 2019 m. vasario 15 d.


DĖMESIO! Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 18 metų.


Aprašymas:

Austrų dramaturgas Ödönas von Horváthas Vienos miško pasakas parašė 1931-aisiais ir joje pavaizdavo fašizmo užuomazgas vokiečių ir austrų sąmonėje. Jos paruošė Hitlerio atėjimą į valdžią 1933-iaisiais ir nulėmė, kad fašistinė Vokietija be jokio pasipriešinimo okupavo Austriją 1939-aisiais. Ši, Europos teatruose daug kartų interpretuota pjesė Lietuvoje beveik nežinoma.  

Pirmą kartą Jaunimo teatre dirbanti režisierė Yana Ross, kartu su dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi, Vienos miško pasakas perskaitys savaip: „Mes kuriame adaptaciją, bet esminės pjesės temos – nacionalizmas, kultūrinės tradicijos, veidmainystė – išlieka spektaklio ašimi. Spektaklio žanras – tragikomedija. Spektaklis provokuos juoką, tačiau tam tikru metu juokas gali priversti pasijusti labai nepatogiai...“. M. Nastaravičius taip nusako būsimo spektaklio kryptį: „Mes šiek tiek keičiame siužetą, veikėjus, iš 1931 metų keliamės į 2019-uosius, iš Vienos keliamės į Vilnių, iš austriško nacionalizmo – į lietuvišką nacionalizmą, iš austrų ir vokiečių santykių – į lietuvių ir rusų santykius, bet kūrinio esmė vis tiek išlieka susijusi su tomis problemomis ir temomis, kurias savo dramaturgijoje įvardina Horváthas“.

Valstybinio jaunimo teatro informacija

Fotografė Laura Vansevičienė

Renginio repertuaras

2019 m. kovo 04 d. 18:00

bilietai

2019 m. balandžio 01 d. 18:00

bilietai