Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

Valstybinis jaunimo teatras / „CINKAS“

spektaklis

  • alt3 val. 20 min.
  • altlietuvių k.
  • altdviejų dalių spektaklis

pagal Svetlanos Aleksijevič knygas
CINKAS

Režisierius: Eimuntas Nekrošius
Kompozitorius: Algirdas Martinaitis
Scenografijos dailininkas: Marius Nekrošius
Kostiumų dailininkė: Nadežda Gultiajeva
Šviesų dailininkas: Andrius Jankauskas
Režisieriaus asistentas: Tauras Čižas
Garso režisierius: Arvydas Dūkšta

Vaidina: Aldona Bendoriūtė, Simonas Dovidauskas, Sergejus Ivanovas, Adomas Juška, Ieva Kaniušaitė, Dalia Morozovaitė, Milda Noreikaitė, Aušra Pukelytė, Vygandas Vadeiša, Vaidas Vilius, Genadij Virkovskij.

Premjera 2017 m. lapkričio 29 d.
Spektaklis kuriamas kartu su teatru „Meno fortas“.

VIDEO pristatymas: https://www.youtube.com/watch?v=EUmBHtg25Mo

Spektaklis bus rodomas lietuvių kalba su rusų kalbos vertimu.

Aprašymas:

Po 26-erių metų į savo jaunystės – Jaunimo teatrą režisierius Eimuntas Nekrošius sugrįžo pastatyti spektaklį, pasakojantį apie tai, kas įvyko prieš tuos tris dešimtmečius. Apie epochą, kuri nugrimzdo į nebūtį, bet jos padarinius jaučiame ir šiandien. Išvaikščiojęs pasaulinės literatūros viršukalnes, šį kartą Nekrošius susitelkė į eilinių žmonių likimus. Ir žvelgia į praeitį iš dabarties perspektyvos.

1986-aisiais įvyko Černobylio atominės elektrinės avarija, tapusi didžiausia XX antros pusės žmonijos katastrofa. 1989-ųjų pradžioje Sovietų pralaimėjimu baigėsi dešimtmetį trukęs karas Afganistane, nusinešęs dešimtis tūkstančių karių ir šimtus tūkstančių civilių gyvybių. Žlunganti valstybė iš paskutiniųjų slėpė ne tik abiejų tragedijų statistiką, bet ir savo agoniją. Epochos pabaigą pranašavo cinko karstai, kuriuose iš Afganistano į tėvynę buvo gabenami žuvę kareiviai. Cheminis elementas cinkas, būtinas žmogaus gyvybei palaikyti, per karą tapo gyvybės pabaigos simboliu. Pradžia ir pabaiga tilpo trumpoje cheminėje formulėje – Zn.

Nekrošiaus spektaklio centre – pati Svetlana Aleksijevič. Jos asmenybė ir kelionė per savo laiką. Išgalvota ir tikra tuo pat metu. Nuo vaikystės svajonės iki profesinių aukštumų. Tai – vienišo kūrėjo kelionė, turint vienintelį tikslą – išminuoti žmogų kaip minų lauką.

Spektaklis „Cinkas“ 2018 metais tarptautiniame Sankt Peterburgo teatro festivalyje „Балтийский дом“ laimėjo „Žiūrovų pasirinkimo“ prizą.

 

Valstybinio jaunimo teatro informacija

Fotografė Laura Vansevičienė

 

Renginio repertuaras

2019 m. gegužės 28 d. 18:00

bilietai