Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

Valstybinis jaunimo teatras / „AUTONOMIJA“

spektaklis

  • alt2 val. 50 min.
  • altlietuvių kalba
  • altdviejų dalių spektaklis

Režisierius: Árpád Schilling
Teksto pagal aktorių improvizacijas kūrėjai: Árpád Schilling ir Ildikó Gáspár
Meninė bendraautorė: Ildikó Gáspár
Kompozitorius: Gintaras Sodeika
 
Pastatymo vadybininkė: Ildikó Ságodi
Režisieriaus asistentė, vertėja: Saulė Norkutė
Tekstų vertėja: Asta Paulauskytė
 
Vaidina:
Kristina Andrejauskaitė, Andrius Bialobžeskis, Dainius Gavenonis, Ina Kartašova,
Aleksas Kazanavičius, Viktorija Kuodytė, Rugilė Latvėnaitė, Simas Lunevičius, Valentinas Masalskis, Janina Matekonytė, Vidas Petkevičius, Lukas Petrauskas, Dovilė Šilkaitytė, Neringa Varnelytė
 
Premjera 2018 m. kovo 9, 10 d.

Video pristatymas

DĖMESIO! Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 14 metų.

Aprašymas:

Tarptautinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinis vengrų teatro režisierius Árpádas Schillingas sugrįžo į lietuvių teatrą po įsimintino pastatymo „Didis blogis“ (LNDT, 2015). Schillingo naujo spektaklio centre – autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Ką reiškia autonomija kiekvieno iš mūsų asmeniniame gyvenime? Spektaklis „Autonomija“ buvo sukurtas pagal scenarijų, gimusį repeticijų procese bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams. Spektaklio dramaturgiją Árpádui Schillingui padėjo kurti režisieriaus meninė bendraautorė Ildikó Gáspár. Gáspár eksperimentuoja su įvairiomis dramaturginio pasakojimo formomis. Tai jaučiama ir spektaklyje „Autonomija“, kuriame pasitelkiami aktorių pasakojimai bei naudojami skirtingi pasakojimo laikai.
Spektaklio centre – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Valentinui politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas, siekdamas sukurti kino filmą apie visą šeimą, ją pamato visiškai kitokią: paaiškėja, kad šeimos praeityje ir ilgai puoselėtoje jos istorijoje esama paslapčių, apie kurias niekas nenori nei žinoti, nei kalbėti. Taip jaunuolis susiduria su klausimu: daugeliui mūsų didinga šeimos praeitis yra esminis pagrindas. Tad jei šį pagrindą pajudiname ar suardome, nejau tai reiškia, kad rizikuojame sukelti tiek išorinę, tiek ir vidinę griūtį? Ar gali būti taip, kad vienintelis gyventi galimas pasaulis yra pastatytas ant melo pagrindo?

2018 metų Anykščių profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi 2018“ spektaklis „Autonomija“ pelnė „Ryškiausias festivalio spektaklis“ apdovanojimą.


Valstybinio jaunimo teatro informacija

Renginio repertuaras

2019 m. vasario 26 d. 18:00

bilietai