Lietuvos
Rusų dramos teatras

75 sezonas

Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Sigitas Parulskis „JULIJA"

spektaklis

  • alt1 val. 30 min.
  • altlietuvių kalba
  • altvienos dalies spektaklis
  • altDidžioji salė

2020 m. spalio 27 d. 19.00 skelbtas spektaklis „Julija“ Lietuvos rusų dramos teatre neįvyks. Vietoje jo bus rodoma premjera „Vaidina Marius Repšys“. 
Žiūrovų įsigyti bilietai į spalio 27 d. spektaklį „Julija“ galios spalio 27 d. spektaklio „Vaidina Marius Repšys“ rodymui.
Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, gali tai padaryti iki lapkričio 10 d.
Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

 

2020 m. spalio 28 d. 19.00 skelbtas spektaklis „Julija“ Lietuvos rusų dramos teatre neįvyks. Vietoje jo bus rodoma premjera „Vaidina Marius Repšys“. 
Žiūrovų įsigyti bilietai į spalio 28 d. spektaklį „Julija“ galios spalio 28 d. spektaklio „Vaidina Marius Repšys“ rodymui.
Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, gali tai padaryti iki lapkričio 11 d.
Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

 


Režisierius — Kirilas GLUŠAJEVAS
Scenografas — Gintaras MAKAREVIČIUS
Kostiumų dailininkė — Dovilė GUDAČIAUSKAITĖ
Kompozitorius — Linas RIMŠA
Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS
Vaizdo projekcijų autorė — Aneta BUBLYTĖ
Režisieriaus asistentas — Titas VARNAS, Mindaugas JUŠČIUS

Vaidina :

Dora / Julija — Jolanta DAPKŪNAITĖ
Gediminas / Žandaras / Prokuroras / Generolienė — Salvijus TREPULIS
Arnas / Višinskis / Konstantinas / Marusia — Kęstutis CICĖNAS
Laurynas — Deividas BATAVIČIUS
Monika / Bitė — Airida GINTAUTAITĖ
Safronas — Mindaugas JUSČIUS

Kaip šiuolaikiniam žiūrovui pristatyti įvairiapusę ir iki šiol gana siaurai suprastą rašytojos Žemaitės asmenybę? Toks buvo pagrindinis naujo spektaklio kūrėjų galvosūkis. Teatro užsakymu parašytoje pjesėje Sigitas Parulskis pristato veikėją Dorą. Tai – šiuolaikinė moteris, aktorė, dirbanti jauno režisieriaus spektaklyje. Dora jaučia vidinę tuštumą, blaškosi tarp pareigingos prokuroro žmonos vaidmens gyvenime ir naujo vaidmens teatre. Šįkart jai reikia suvaidinti rašytoją Juliją Beniuševičiūtę-Žymantienę, plačiau žinomą kaip Žemaitę. Kurdama istorinės asmenybės portretą (Žemaitę iš šių laikų perspektyvos galėtume laikyti tikra dvidešimto amžiaus pradžios moderniste) Dora randa atsakymus ir į savo asmeninius klausimus. Julija padeda Dorai permąstyti meilės, karjeros, asmeninių santykių, laisvės ir emancipacijos temas.

Spektaklio sumanytoja ir pagrindinio vaidmens kūrėja – aktorė Jolanta Dapkūnaitė, spektaklį režisuoja Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šiuo spektakliu debiutuojantis Kirilas Glušajevas. „Kurdami šį spektaklį vadovaujamės principu „Kuo toliau – tuo arčiau“. Nenorime rekonstruoti Žemaitės gyvenimo, surengti žiūrovams paskaitos ar pakviesti juos į žemaitišką gryčią. Žemaitės asmenybė atsiskleidžia per mažus fragmentus, per tai, ką kurdama vaidmenį apie ją sužino Dora. Juk ne dažnas iš mūsų žinojome, kad Žemaitė buvo įsimylėjusi jaunesnį vyrą, keletą metų (1916–1921) keliavo po Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių kolonijas, sakė uždegančias kalbas, su advokatu Andriumi Bulota ir jo žmona Aleksandra rinko aukas nukentėjusiems nuo karo (surinko per 30 tūkst. dolerių). Taip pat nedaugelis žino, kad jos pamėgta valstietiška skarelė buvo tarsi protesto ženklas, „egzotika“ tarp šilkais pasidabinusių ponių ir kaip rašo Sigitas Parulskis:

„Ką tai reiškia?

Skarelė.

Ar čia koks vaisingumo ritualas? Papročiai, prietarai?

Ne, tai stilius.“


Spektaklio partneriai:

Trakų kultūros rūmai

MO muziejus

Lietuvos kino centras

 

Lietuvos nacionalinio dramos teatro informacija

Renginio repertuaras

2020 m. spalio 27 d. 19:00

Atšauktas

2020 m. spalio 28 d. 19:00

Atšauktas