Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Kazys Binkis „ATŽALYNAS"

spektaklis

  • alt2 val. 45 min.
  • altlietuvių kalba
  • altdviejų dalių spektaklis; N-7

Režisierius – Jonas VAITKUS

Kostiumų dailininkė – Dovilė GUDAČIAUSKAITĖ

Kompozitorius – Algirdas MARTINAITIS

Scenografė – Lauryna LIEPAITĖ

Šviesos dailininkas – Vilius VILUTIS

Vaidina: Diana ANEVIČIŪTĖ, Vytautas ANUŽIS, Saulius BALANDIS, Mantas BARVIČIUS, Edgar BECHTER, Povilas BUDRYS, Eimutis BRAZIULIS, Remigijus BUČIUS, Neringa BULOTAITĖ, Adrija ČEPAITĖ, Jolanta DAPKŪNAITĖ, Dainius JANKAUSKAS, Mindaugas JUSČIUS, Dovilė KARALIŪTĖ, Viktorija KUODYTĖ, Ieva LABANAUSKAITĖ, Gabrielė LADYGAITĖ, Elijas MARTINENKO, Dalia MICHELEVIČIŪTĖ, Indrė PIVORAITĖ, Rasa RAPALYTĖ, Ramutis RIMEIKIS, Arūnas SAKALAUSKAS, Gediminas SEDEREVIČIUS, Džiugas SIAURUSAITIS, Ramunė SKARDŽIŪNAITĖ, Inga STANKAITYTĖ, Tomas ŠEČKUS, Adelė TERESIŪTĖ-AUKŠTIKALNĖ, Eglė VALADKEVIČIŪTĖ, Justas VANAGAS, Arūnas VOZBUTAS

 

„Berašydamas šį veikalą aš teatrą šiek tiek apgavau ta prasme, kad veikalas išėjo jaunimui, kurio amžiaus sąvoka labai plati – maždaug nuo 12 iki 60 metų amžiaus ir daugiau.“ (Kazys Binkis)"

Kazys Binkis (1893–1942) – poetas, dramaturgas, vertėjas, futuristinių idėjų šalininkas ir tikras kūrybos nenuorama. Per lietuvių literatūros pasaulį jis praūžė kaip vėjas, savo dramomis, poezija ir eseistika įnešdamas maištą, tikėjimą jaunyste ir entuziazmą. 1938 m. parašyto  „Atžalyno“ centre – be kaltės apkaltintas jaunuolis. Net ir niekinamas, jis neatsižada vertybių, nesiliauja tikėjęs gyvenimu ir kitais žmonėmis. Tai nuotaikinga, įtaigi drama, alsuojanti tarpukario Lietuvos optimizmu ir noru aukotis – vertybėmis, kurių taip trūksta šiandien.   

Režisieriaus Jono Vaitkaus žodžiais, šis kūrinys gali tapti pavasariniu lietumi šiandienos teatre – nusigręžusiame nuo pamatinių vertybių, linkstančiame į destrukciją ir neigimą. Vaidinti spektaklyje režisierius pakvietė ne tik patyrusius aktorius, bet ir jo paties vadovaujamo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos kurso studentus. Tokios entuziazmu trykštančios kūrybinės komandos interpretuotas „Atžalynas“ – puiki galimybė iš naujo atrasti klasikinę Lietuvos dramaturgiją.

 

Lietuvos nacionalinio dramos teatro informacija

D.Matvejevo nuotr.

Renginio repertuaras

2019 m. spalio 02 d. 18:30

bilietai