Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

Genadijaus Gladkovo teatras „Teritorija miuziklo“ / „12 KĖDŽIŲ“

spektaklis

  • alt2 val. 30 min.
  • altrusų kalba
  • altdviejų dalių miuziklas-mistifikacija

Kompozitorius – Genadijus Gladkovas
Libretas – Markas Zaharovas ir Jurijus Klim pagal Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo romaną
Režisierė ir scenarijaus autorė – Anastasija Grinenko
Choreografija – Dmitrijaus Jakubovičiaus

Ledai pajudėjo, ponai žiūrovai! Kvėpuokite giliau, Jūs susijaudinę. „Didysis kombinatorius“, Turkijos piliečio sūnus, nepakartojamasis ir neprilygstamasis Ostapas Benderis grįžta! Nors ... Kita vertus ... Jis niekada ir nebuvo ilgam išnykęs už horizonto. Perkeldami Ilfo ir Petrovo romano veiksmą į mūsų dienas, mūsų miuziklo-mistifikacijos „12 kėdžių“ autoriai rado per daug paralelių su literatūros kūrinio parašymo laiku, kad tai galėtų būti tiesiog sutapimas. Metai eina, keičiasi politinė sistema, gyvenimo būdas, galiausiai – mada. O beatodairiškų avantiūristų, kurie žino keturis šimtus palyginti sąžiningų būdų, kaip paimti pinigus iš gyventojų, vis dar yra daug. Galbūt jie tapo šiek tiek mažiau išradingi ir truputį banalūs, šiek tiek mažiau geri ir šiek tiek ciniškesni. Bet ką daryti? Jie savo pasaulio kūriniai ir „daro darbus“, geriausiai kaip gali. Nuostabių protų ir subtilių prigimčių visais laikais reikėjo ieškoti. Ir tegul jie daro tą patį, ką ir visi kiti: jie stengiasi išgyventi ir tapti sėkmingais audringoje kapitalizmo eroje, bet jie tai daro su grakščiai ir su pasimėgavimu, kaip mūsų herojus Ostapas-Suleimanas-Berta-Maria-Bender-bei.

Ne atsitiktinumas ir tai, kad kompozitorius Genadijus Gladkovas, šio spektaklio muzikos autorius, tris kartus skirtingais žanrais grįžo prie dvylikos kėdžių istorijos ir ieškojo vienoje iš jų įsiūtų deimantų. Jam pavyko sukurti melodijas, kurios tarsi tapo logišku romano tęsiniu, ir paplito tarp žmonių, nepaisant to, kad tai įvyko praėjus pusei amžiaus po literatūrinio Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo šedevro pasirodymo.

Vaidmenis atlieka: Dmitrij Jakubovič, Denis Nemcov, Julija Špilevskaja, Aleksandr Osipec, Ksenija Horoškevič, Darija Novik, Ana Marčik, Eduard Vainilovič, Erik Abramovič, Angelina Podoliak, Marija Rogova, Alisa Abrikosova, Šamhal Hačaturian.

Video:   https://youtu.be/e88dA6NW2ms     

Informacija, nuolaidos ir bilietų užsakymas tel. +370 683 46676

 

Organizatorių informacija