Lietuvos
Rusų dramos teatras

75 sezonas

Pagal Svetlanos Aleksijevič knygą „Černobylio malda“

Vienišas žmogaus balsas

rež. Vladimir Dorondov, Aleksandros Metalnikovos monospektaklis
  • alt1 val. 10 min.
  • altrusų kalba
  • altvienos dalies spektaklis
  • altpremjera - 2017 11 16
  • alt Mažoji salė
alt

Aktorė Aleksandra Metalnikova pelnė XIV kamerinių spektaklių festivalio Panevėžyje Didįjį prizą ir IX Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio apdovanojimą „Geriausia festivalio aktorė“ už vaidmenį LRDT monospektaklyje „Vienišas žmogaus balsas“.

Kūrybinė grupė

Režisierius – Vladimir Dorondov
Dailininkė – Ana Berdnikova
Šviesos – Simono Gudelio

Vaidina Aleksandra Metalnikova


Spektaklis vaidinamas originalo (rusų) kalba

Dėmesio! Spektaklis, turėjęs įvykti 2020 m. lapkričio 5 d., perkeliamas į lapkričio 8 d. Bilietai galios, jei jums netinka nauja renginio data, bilietus galite grąžinti  toje pačioje kasoje, kur pirkote bilietus arba savo paskyroje www.tiketa.lt iki renginio pradžios (2020-11-08).

 

Viena iš pagrindinių LRDT aktorių Aleksandra Metalnikova sumąstė savo monospektaklį pagal knygą „Černobylio malda“ dar iki tol, kai jos autorė Svetlana Aleksijevič pelnė Nobelio literatūros premiją. Vaidinime skamba tik vienas šios knygos pasakojimas, jo antrašte pavadintas spektaklis. Žiūrovai čia neišgirs faktų apie didžiausią žmonijos istorijoje technologinę katastrofą – Černobylio atominės jėgainės sprogimą 1986 m. balandžio 26 d. Aktorę įkvėpė rusų moters, žuvusio jauno gelbėtojo „likvidatoriaus“ taip pat jaunos našlės, pasakojimas. Tas jos pasakojimas – tarsi himnas judviejų meilei, kurią toji milžiniška katastrofa paskatino suliepsnoti  neregėta jėga, nors jiedu – niekuo neypatingi, tik labai tyros ir jautrios sielos žmonės.

„Pajutau, kad privalau tai padaryti“, – sako aktorė.

A. Metalnikova yra užaugusi Visagine, abu jos tėvai dirbo tenykštėje atominėje jėgainėje. Jai tebuvo šešeri, kai sprogo Černobylio jėgainė. Jai neteko tiesiogiai susidurti su knygoje pasakojamais įvykiais, bet netiesiogiai Černobylio katastrofa palietė ir ją, ir jos šeimą. Todėl, nepaisydama didelio darbo krūvio vaidinant pagrindiniuose LRDT repertuaro spektakliuose, aktorė pasiryžo ir šiam savarankiškam darbui. Jai talkino dažnas jos scenos parneris, taip pat pagrindinių vaidmenų atlikėjas, aktorius Vladimiras Dorondovas. Tačiau kaip aktorė ir režisierius, A. Metalnikova ir V. Dorondovas bendradarbiauja pirmąkart.