Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

PREMJERA

Pagal Vydūno (Vilhelmo Storastos) kūrinius ir dienoraščius

Pasaulio gaisras

rež. Jonas Vaitkus
  • alt1 val. 30 min.
  • altVienos dalies oratorija-misterija
  • altpremjera - 2018 11 30

Artimiausi spektakliai

  • 30 / 11

    Penktadienis

    18:30

    val.

Kūrybinė grupė

Režisierius – Jonas Vaitkus
Kompozitorius – Algirdas Martinaitis
Dailininkas – Jonas Arčikauskas

Apie spektaklį

Lapkričio 30 d. 18:30 val. spektaklis „Pasaulio gaisras“ atšauktas. Bilietus galima grąžinti iki rugsėjo 30 d. toje „Tiketos“ kasoje, kurioje jie buvo įsigyti. Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros svetainėje www.tiketa.lt.

Atsiprašome už nepatogumus.

 

Prieš 150 metų, 1868 m. kovo 22 d., gimė iškilus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjas, rašytojas, publicistas ir filosofas Vilhelmas Storasta, kūręs Vydūno slapyvardžiu. Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs 2018-uosius Vydūno metais. Šia proga Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) siūlo žiūrovams išskirtinį reginį – hibridinę oratoriją-misteriją „Pasaulio gaisras“. Reginys vyks keliomis kalbomis, jame susipins ir ritualinis teatras, ir šiuolaikinė muzika, ir moderniosios technologijos.

„Pranašiška Vydūno kūryba liudija, kad žmogaus ir žmonijos išgyvenimo kelionėje mokslo bedieviškumas ir religijos nemoksliškumas neišvengiamai veda pragaištin. Tik pavienio žmogaus valinga pastanga eiti meilės, užuojautos, sąžinės, gėdos, doros puoselėjimo ir išsaugojimo kryptim yra vaisinga ir prasminga. Tą atsakomybės naštą prisiimančių žmonių apstu, ir mums prasminga jungtis į tą žygį“, – taip šį savo sumanymą komentuoja reginio statytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LRDT vyriausiasis režisierius Jonas Vaitkus. „Spektaklyje bus panaudoti: Vydūno 1918 m. laiškas Lietuvos Tarybai, jo straipsnis „Ypatingas vieno vaiko sąmoningumas“, „Probočių šešėlių“ antra dalis – vienaveiksmė pjesė „Ne sau žmonės“ ir iš „Pasaulio gaisro“ – Lietuvos ir okupantų (kad ir kas ir iš kur jie būtų) tema“, – sako reginio kūrėjas. Be jo, kuriant šią oratoriją-misteriją dalyvaus Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kompozitorius Algirdas Martinaitis, Valstybinės kultūros ir meno premijos laureatas dailininkas Jonas Arčikauskas, Vydūno kūrybos tyrinėtoja Aušra Martišiūtė, muzikantas Dominykas Vyšniauskas ir kt., taip pat muzikantai, šokėjai, LRDT trupės aktoriai.