Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

Muzika ir žodžiai – Stephen Sondheim, libretas – James Lapine

Gilyn į mišką / Into The Woods

rež. Vilius Malinauskas, muz. vad. Joseph Bates
  • alt2 val. 30 min.
  • altrusų kalba, lietuviški titrai
  • altdviejų dalių miuziklas suaugusiems
  • altpremjera - 2019 11 29
  • alt Didžioji salė

Artimiausi spektakliai

  • 24 / 03

    Antradienis

    18:30

Kūrybinė grupė

Muzikinis vadovas – Joseph Bates (JAV)
Režisierius – Vilius Malinauskas
Scenografė – Kristina Kasparavičienė
Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė
Garso režisierius – Artūras Staševskis
Šviesų dailininkas – Valdas Latonas
Choreografė – Leokadija Dabužinskaitė
Muzikinio vadovo asistentė – Laura Budreckytė-Nivinskė
Režisieriaus asistentė – Gelena Ivaškevič


Tekstą į rusų kalbą išvertė Pavel Šišin

Apie spektaklį

Pirmą kartą Lietuvoje statomas legendinio kompozitoriaus Stepheno Sondheimo miuziklas „Into the Woods / Gilyn į mišką“ subūrė tikrą žvaigždžių komandą. Lapkričio 29 ir 30 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre įvyksiančioje premjeroje žiūrovai išvys 15 aktorių, vaidinančių ir dainuojančių pasakiškoje, tik suaugusiems skirtoje istorijoje, kurioje keisčiausiu būdu persipynė penkios žinomiausios pasaulio pasakos: „Raudonkepuraitė“, „Pelenė“, „Kepėjas ir jo žmona“, „Džekas ir pupos“ bei „Rapuncelė“.

Premjeriniame „Into the Woods“ Džeko partiją atliks vienas talentingiausių Lietuvos aktorių Valentinas Novopolskis, į žavią Raganą įsikūnys dainininkė Girmantė Vaitkutė, charizmatiški dainininkai Vaidas Baumila ir Rokas Spalinskas repetuoja Vilko ir Pelenės (aktorės Jevgenija Karpikova ir Elžbieta Latėnaitė) Princo vaidmenis, o aktorė Larisa Kalpokaitė suvaidins Džeko mamą. „Into the Woods“ dainuos LRDT aktoriai Aleksandra Metalnikova – Rapuncelė, Artur Svorobovič – Kepėjas, Aleksandras Agarkovas – Pasakotojas, Andrius Darela – Pelenės tėvas, Dvariškis, Raudonkepuraitės senelė. LRDT aktorius Telmanas Ragimovas Rapuncelės princo vaidmenį atliks pakaitomis su kviestiniu aktoriumi Tomu Žaibumi. Kepėjo žmonos partiją atliks Monika Valkūnaitė, Pamotės – Lidiya Kuzmitskaja iš Baltarusijos valstybinio akademinio muzikinio teatro, Raudonkepuraitės – Kotryna Chruškova, Pamotės dukrų Florindos – Kajetana Ageikinaitė, o Liusindos vaidmenį dalijasi Jevgenija Karpikova ir Elžbieta Latėnaitė. Visai šiai pasakiškai kompanijai kostiumus kuria dizainerė Jolanta Rimkutė, scenografė – Kristina Kasparavičienė, choreografė – Leokadija Dabužinskaitė.

„Into the Woods“ režisierius Vilius Malinauskas sako: „Svarbiausia mintis šiame miuzikle yra ta, jog visos pasakos prasideda nuo herojų norų ir troškimų, tačiau nė vienas nežinome ir nesusimąstome, kaip baigiasi pasaka, kai tie norai išsipildo. Tada paaiškėja, kad ne to norėjom, ne taip norėjom, ne apie tai svajojom, o juk, rodos, tokių konkrečių ir tikslių dalykų pageidavom. Miuzikle Pelenės mama iš kapo klausia dukros, ar ji tikrai žino, ko nori, nes jei tikrai žinai, tavo noras visada išsipildys.

Mūsų smegenys nuo vaikystės prifarširuotos stereotipų, kuriuos mums dažniausiai sudiktuoja pasakos, kurias girdime nuo kokio septynioliktojo amžiaus, kai teisininkas Šarlis Pero užrašė liaudies pasakas apie Raudonkepuraitę, Pelenę bei daugybę kitų. Pelenė būtinai turi ištekėti už princo, ir būtinai gražaus, susilaukti vaikų, kad Raudonkepuraitė turi jokiu būdu neišklysti iš takelio, tiesiu taikymu nueiti pas senelę ir pakeliui nesustoti nė sekundei, nors visai nenori eiti pas jokią senelę, o mieliau pasislėpusi sukimštų kokį saldumyną. Sustabarėję stereotipai mus nuveda į tuos norus, kurių mes norime iš inercijos, o ne iš tikrųjų, nes juk bijai nenorėti to kažko, ko nori visi. Ir kartais net nesusimąstai, jog iš tiesų nori kitko, ir tik pasiduodi visuotinei norų inercijai. Vienoje iš miuziklo dainų Ragana perspėja labai galvoti, ką pasakojame, kokias pasakas sekame, nes vaikai mus girdi.“

Lietuvoje S. Sondheimas geriausiai žinomas kaip miuziklo „Svynis Todas: demonas kirpėjas“ kūrėjas. Tuo tarpu Vakaruose visus įmanomus apdovanojimus – kino „Oskarą“, „Tony“, „Emmy“, „Grammy“ bei Pulitzerio premiją laimėjęs kompozitorius vadinamas vienu ryškiausiu muzikinio teatro novatoriumi ir virtuozišku istorijų pasakotoju. Amerikoje „Into the Woods“ laimėjo daugelį prestižinio „Tony Award“ nominacijų, o kritikai iki šiol tituluoja kūrinį „intelektualiausiu“ miuziklu Brodvėjaus istorijoje. Šiuo metu jau žanro klasika vadinamas miuziklas yra tapęs populiariausiu ir meniškai sėkmingiausiu kompozitoriaus S. Sondheimo kūriniu. Miuziklo žinovai akcentuoja dramaturginę kūrinio vertę, išskirtines vokalo partijas, unikalią muzikinės kompozicijos dermę ir aštrią mintį, jog labiausiai reikia bijoti savo norų ir troškimų.

Perspėjame – spektaklio metu scenoje leidžiami dūmai.

 

Vaidmenys ir atlikėjai:

Pasakotojas – Aleksandr Agarkov
Pelenė – Elžbieta Latėnaitė   
Džekas – Valentin Novopolskij
Džeko mama – Larisa Kalpokaitė  
Kepėjas – Artur Svorobovič  
Kepėjo žmona – Monika Valkūnaitė
Pamotė – Lidiya Kuzmitskaya  
Pamotės dukra Liucinda – Jevgenija Karpikova
Pamotės dukra Florinda – Kajetana Ageikinaitė
Raudonkepuraitė – Kotryna Chruškova
Ragana – Girmantė Vaitkutė  
Rapuncelė – Aleksandra Metalnikova
Rapuncelės princas – Telman Ragimov
Pelenės princas ir Vilkas – Vaidas Baumila 
Pelenės tėvas; Liokajus; Raudonkepuraitės senelė – Andrius Darela

Vaidmenys ir atlikėjai:

Pasakotojas – Aleksandr Agarkov
Pelenė – Jevgenija Karpikova   
Džekas – Valentin Novopolskij
Džeko mama – Larisa Kalpokaitė  
Kepėjas – Artur Svorobovič  
Kepėjo žmona – Monika Valkūnaitė
Pamotė – Lidiya Kuzmitskaya  
Pamotės dukra Liucinda – Elžbieta Latėnaitė
Pamotės dukra Florinda – Kajetana Ageikinaitė
Raudonkepuraitė – Kotryna Chruškova
Ragana – Girmantė Vaitkutė  
Rapuncelė – Aleksandra Metalnikova
Rapuncelės princas – Tomas Žaibus
Pelenės princas ir Vilkas – Rokas Spalinskas
Pelenės tėvas; Liokajus; Raudonkepuraitės senelė – Andrius Darela