Lietuvos
Rusų dramos teatras

75 sezonas

Eric-Emmanuel Schmitt

Dviejų pasaulių viešbutis

rež. Sigitas Račkys
  • alt2 val. 30 min.
  • altrusų kalba; lietuviški titrai
  • altdviejų dalių drama
  • altpremjera - 2007 11 17
  • alt Didžioji salė
alt

Kompozitorius Giedrius Puskunigis pelnė „Auksinį scenos kryžių" (2008 m.) už muziką Erico-Emmanuelio Schmitto dramai „Dviejų pasaulių viešbutis“, režisierius Sigitas Račkys (Lietuvos rusų dramos teatras) ir Williamo Shakespeare‘o dramai „Audra“, režisierius Etienne Glaser (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).

Kūrybinė grupė

Režisierius – Sigitas Račkys
Dailininkė – Renata Valčik
Kompozitorius – Giedrius Puskunigis
Režisieriaus asistentas – Algimantas Kvietkauskas


Iš prancūzų kalbos į rusų vertė Jelena Naumova

Po automobilio avarijos Žiuljenas Portalis patenka į paslaptingą viešbutį. Ten jis sutinka iki tol nepažinotus žmones, mąsto apie gyvenimą ir mirtį ir mokosi mylėti.

Įtaigus spektaklis, kupinas subtilaus humoro, lyrinių intonacijų, iškelia daugelį moralinių ir filosofinių problemų. Kas yra gyvenimas ir kaip žmogus jį švaisto veltui?

Eric-Emmanuel Schmitt (gimė 1960 m.) – prancūzų rašytojas, filosofas,režisierius ir vienas populiariausių šiuolaikinių dramaturgų. Kritikai, vertindami jo retą gebėjimą kalbėti paprastais žodžiais apie sudėtingus dalykus, gausiai apdovanoja meistrą premijomis ir prizais. Prodiuseriai vadina Schmittą „žmogaus sielos žinovu“, „skaitomiausiu ir dažniausiai statomu autoriumi“. Jo kūriniai išversti į 35 kalbas, nuolat rodomi keturiasdešimties pasaulio šalių scenose, sulaukia didelės komercinės sėkmės ir žiūrovų įvertinimo.

Režisierius Sigita Račkys (gimė 1951 m.) – populiarus lietuvių aktorius, sukūręs kelias dešimtis ryškių vaidmenų Nacionaliniame dramos teatre, Vilniaus mažajame teatre. Populiarus kino aktorius. Ryškiausi jo vaidmenys – Galilėjus B. Brechto „Galilėjaus gyvenime“, Lopachinas A. Čechovo „Vyšnių sode“ ir kt. Lietuvos teatruose pastatė spektaklius pagal A. Čechovo, M. Gorkio, Ch. Dickenso ir kt. kūrinius.  

Spektaklyje vaidina

Žiuljenas Portalis - Dmitrij Denisiuk
Magas Radžapuras - Jurij Ščiuckij
Daktarė M... - Jevgenija Rusakova
Prezidentas Delbekas - Aleksandr Agarkov
Lora - Aleksandra Metalnikova
Mari - Anžela Bizunovič
Jaunuolis - Valentin Novopolskij / Artūras Aleksejevas