Lietuvos
Rusų dramos teatras

75 sezonas

Sveikiname aktorių V. Novopolskij – „Sidabrinės gervės“ laureatą!

Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) aktorius  Valentin Novopolskij pelnė „Sidabrinę gervę“ už pagrindinį vaidmenį filme „Olegas“ (rež. Juris Kursietis). Šilčiausi sveikinimai mūsų nuostabiam aktoriui, pelniusiam aukščiausią Lietuvoje profesionalaus kino įvertinimą.

„Tai yra antroji mano „Sidabrinė gervė“. Pirmąją gavau 2014-ais už geriausią antraplanį vaidmenį Mykolo Vildžiūno filme „Nesamasis laikas”, – sako V. Novopolskij.  

„Sidabrinės gervės man – tokia savotiška Lietuvos kino bendruomenes šventė. Tai labiau ne apie individualius laimėjimus, bet apskritai apie kiną“, – atvirauja aktorius.

Paklaustas, ar jaučiasi laimingas, aktorius neslepia: „Gauti apdovanojimą yra malonu tą dieną, kai ji gauni...  na gal dar kitą – kai tave sveikina draugai ir pažįstami, o po to tiesiog eini toliau. Tai nereiškia, kad pasiekiau kažkokį profesionalumo lygi... Mano kitas vaidmuo gali ir nepavykti. Bet šiandien dar džiugu, dar švenčiam – labai ačiū visiems už sveikinimus ir gerus žodžius“, – sako V. Novopolskij.

Pagal tikrą istoriją 2019 m. sukurtame filme emigrantas iš Latvijos Olegas (Valentin Novopolskij) Briuselio priemiestyje nelegaliai dirba mėsininku. Jis puikiai išmano savo amatą, tačiau po vieno nelaimingo atsitikimo yra atleidžiamas. Darbą ir stogą virš galvos Olegui pasiūlo geranoriškai nusiteikęs lenkas Andžejus (Dawid Ogrodnik). Apsigyvenęs su panašaus likimo žmonėmis, Olegas supranta, kad pagalba buvo tik masalas. Vyras tampa kriminalinio pasaulio ir savo praeities įkaitu. Filmas pristatytas Kanų festivalio „Dviejose režisierių savaitėse".

Filmas „Olegas“ pelnė „Sidabrinę gervę“ ir nominacijoje „Metų geriausias bendros gamybos filmas“.

LRDT informacija

Organizatorių nuotr.