Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

Spektaklio „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ eskizo pristatymas

Lietuvos rusų dramos teatre net ir vasarą vyksta intensyvus kūrybinis procesas.

Gegužės mėnesio viduryje užbaigusi jubiliejinį sezoną teatro trupė neatsisiveikino su žiūrovais, o iškart pradėjo repetuoti šiuolaikinio rusų dramatrugo Aleksandro Andrejevo pjesę „Septyni fariziejaus Sauliaus Penktadieniai". Kūrinyje pasakojama apie neįtikėtino likimo asmenybę – Apaštalą Paulių, kuris iki atsivertimo į krikščionybę ilgą laiką persekiojo Kristaus mokinius ir vadinosi Sauliumi. Pjesės veiksmas skaitytoją nukels į senovės Jeruzalę, paskutiniuosius Jėzaus iš Nazareto mėnesius, praleistus šventajame mieste.

Dramaturgas A. Andrejevas, neiškreipdamas evangelijose aprašytų įvykių, dėmesį sutelkia į Kristų supusius mokinius ir artimiuosius, taip pat išgalvotą siužetą paįvairina sukurtais personažais. Pagrindinė pjesės „Septyni fariziejaus Sauliaus Penktadieniai" mintis – retai kuriam iš mūsų tenka patirti Šventosios Dvasios galią, kurią išgyveno į Damaską keliavęs fariziejus Saulius, tačiau kiekvienas mūsų savyje gali atrasti ir išsaugoti Dieviškąją malonę, tereikia tik noro.

Lietuvos rusų dramos teatro vadovas, režisierius Jonas Vaitkus kviečia publiką susipažinti su būsimo spektaklio „Septyni fariziejaus Sauliaus Penktadieniai" eskizu ir po parodymo atvirai diskutuoti apie tikėjimą, krikščioniškąsias vertybes ir Jėzaus iš Nazareto patirtį šventajame mieste jau šių dienų akimis.

LRDT Didžiojoje scenoje birželio 19 d. (sekmadienį) 17 val. spektaklio „Septyni fariziejaus Sauliaus Penktadieniai" eskizas. Įėjimas laisvas!

Režisieriaus J. Vaitkaus atviroje repeticijoje vaidins aktoriai: Vytautas Anužis, Valentinas Krulikovkis, Aleksandra Metalnikova, Inga Maškarina, Valentin Kirejev, Viačeslav Lukjanov, Juliana Volodko, Jevgenija Karpikova, Vladimir Serov, Telman Ragimov, Aleksandr Špilevoj, Valentin Novopolskij, Dmitrij Denisiuk, Maksim Tuchvatulin, Anžela Turčaninova, Jurij Ščiuckij, Aleksandr Agarkov, Vladimir Dorondov, Sergej Zinovjev, Aleksandr Kanajev, Artūras Aleksejevas, Vidmantas Fijalkauskas, Nikolaj Antonov.

Nuotraukos autorius Dmitrijus Matvejevas.

LRDT informacija