Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

LRDT sveikina kolegę Ingridą Ragelskienę – Teatro sąjungos premijos laureatę

Tradiciškai baigiantis metams Lietuvos teatro sąjunga pinigine premija apdovanoja teatrologus už reikšmingą ir aktyvią veiklą teatro srityje. Šiais metais Teatro sąjunga už profesionalios teatro kritikos sklaidą apdovanoja teatro kritikę ir dramaturgę Ingridą Ragelskienę.

1997 m. profesinę karjerą pradėjusi Ingrida Ragelskienė iki šiol aktyviai rašo straipsnius ir recenzijas apie teatrą. Ji dirbo literatūrinės dalies vedėja Valstybiniame jaunimo teatre ir Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, projektų vadove Menų spaustuvėje. Šiuo metu kultūrinius projektus rengia Lietuvos rusų dramos teatre.

I.Ragelskienė išbando savo jėgas kurdama dramaturgiją. 2017 m. ji parašė pjesę spektakliui „Šimtmečio moterys“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka aktorės Jurga Kalvaitytė ir Neringa Bulotaitė. Žiūrovų dėmesio susilaukęs spektaklis „Šimtmečio moterys” skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui ir pirmosioms Lietuvos feministėms.

Lietuvos teatros sąjunga šia premija jau yra apdovanojusi teatrologus ir teatro kritikus - Vaidą Jauniškį, Ramunę Balevičiūtę, Šarūnę Trinkūnaitę, Rūta Oginskaitę, Daivą Šabasevičienę. Iki šiol tai buvo vienintelis apdovanojimas teatro kritikams šalyje, visai neseniai prie šios gražios iniciatyvos prisijungė scenos meno kritikų asociacija įsteigusi „Teksto rakto“ prizą, skirtą scenos meno kritikams.

Lietuvos teatro sąjungos informacija
Asmeninio archyvo nuotrauka

Siūlome paklausyti LRT radijo laidos "Ryto allegro" interviu su laureate

https://bit.ly/2GyEot2