Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

LRDT spektaklis „Idiotas" online formatu rodomas tarptautiniame „Baltijskij dom" festivalyje

Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) dalyvauja Tarptautiniame teatro festivalyje „Susitikimai Rusijoje. Online. Atrinkta", kuris jau mėnesį vyksta tiesiogiai internetu. Ketvirtadienio vakarą festivalio eteryje pristatomas Agniaus Jankevičiaus režisuotas spektaklis „Idiotas".
Garsaus teatro-festivalio „Baltijskij dom" karantino metu rengiamuose „Susitikimuose Rusijoje" tiesiogiai internetu rodomi geriausi rusų kalba vaidinančių teatrų NVS ir Baltijos šalyse sukurti spektakliai. Tai pirmasis tarptautinis teatro projektas per daugiau kaip du dešimtmečius teatro-festivalio „Baltijskij dom" veiklos, nuotoliniu būdu vienijantis įvairių šalių teatro kolektyvus į rinktinių spektaklių online festivalį.
„Nuostabu, kaip priverstinai užsidarę teatrai vienu metu tapo atviri ir pasiekiami bet kuriame pasaulio kampelyje, kaip fizinė kliūtis ir atstumas peržengiami ir perkelia mus į visiškai naują meninio gyvenimo išraišką. Kada dar turėjome panašią galimybę taip gyvai stebėti vienas kito darbą? Žinoma, teatras kai ką įsisavins iš šios patirties. O kol kas itin susidomėję žiūrime savo kolegų spektaklius ir, aišku, dalijamės savais", - sako LRDT vadovė Olga Polevikova.
Dviejų dalių dramos spektaklį „Idiotas" 2018 m., atėjant F. Dostojevskio gimimo 200-osioms metinėms, LRDT Didžiojoje scenoje pastatė režisierius Agnius Jankevičius. Romano „Idiotas“ inscenizacijoje panaudoti ir kito garsaus F. Dostojevskio romano „Demonai“ motyvai.
Apie savo spektaklį režisierius sakė: „Žymus roko muzikantas ir poetas Džimas Morisonas, kartą paklaustas, kaip jam atrodo, ko iš tikrųjų reikia publikai, atsakė: „Man atrodo, kad žmonėms reikia kažko dvasingo“. Tai išgirdęs jo bičiulis apipurškė jį nenuryto viskio gurkšniu, nes negalėjo suvaldyti juoko. Juokėsi ir pats Morisonas. Tą patį vakarą vykusiame koncerte roko žvaigždė sukėlė viešą skandalą, taip išreikšdamas protestą prieš savo, kaip fiktyviai sukurto įvaizdžio, vartojimą. Perkeliant paralelę į F. Dostojevskio romano fabulą, kunigaikštis Myškinas yra tylus protestas, kuris sukelia didelį cunamį aistros turėti nukamuotuose žmonėse, nors iš tiesų jiems tereikia kažko nedidelio ir dvasingo. Kapitalistiniai santykiai veikia dorovinius, o doroviniai kapitalistiniams turėti įtakos negali. Tai yra F. Dostojevskio romano „Idiotas“ idėjinis raktas, kuriuo atrakinta sceninė šio kūrinio versija Lietuvos rusų dramos teatro scenoje.“
Spektaklyje vaidina Valentinas Krulikovskis (Kunigaikštis Levas Nikolajevičius Myškinas), Valentin Novopolskij (Parfionas Rogožinas), Jevgenija Gladij (Nastasja Filipovna), kitus vaidmenis sukūrė Aleksandr Kanajev, Artur Svorobovič, Maksim Tuchvatulin, Viačeslav Lukjanov, Andrius Darela, Telman Ragimov ir Jelena Orlova.
Spektaklio transliacijos gegužės 7 d. pradžia 20 val. internete adresu https://baltic-house.ru/afisha/?ELEMENT_ID=796

LRDT informacija ir nuotrauka