Lietuvos
Rusų dramos teatras

73 sezonas

LRDT kviečia į post-pasaką „Vilkinė meilė”

2018 04 05 50 photo D.Matvejev

 

2018 m. balandžio 6 d. Lietuvos rusų dramos teatras kviečia į monospektaklio premjerą – tai Mindaugo Valiuko „Vilkinė meilė (post-pasaka)“. Vienos dalies monospektaklis rusų kalba bus vaidinamas teatro Erdvėje A-Z.

Visi nuo vaikystės prisimena pasaką apie Raudonkepurę ir piktą Pilką Vilką. Per šimtus metų šis klasikinis pasakojimas vaikams pavirto kone vienu iš populiariausių siužetų, kone mitu. Ekstravagantiškas artistas, poetas, bardas, dramaturgas ir režisierius Mindaugas Valiukas drauge su talentingu mūsų teatro jaunosios kartos aktoriumi Maksimu Tuchvatulinu parengė žiūrovams naują šiuolaikinę ekvilibristinę pasakos apie Raudonkepurę ir Vilką versiją.

Improvizacinio pasakojimo forma jaunas vyras Albinas (Maksim Tuchvatulin) per pasakos siužetą perteikia savo meilės ir dramos, išvirtusios į tragediją, istoriją. Šiuolaikiškai tariant, tai yra „stendapas“, teatrinis mono-komiksas, postmodernistinė pasaka suaugusiems. Nors visi žino, kad pasakos apie Raudonkepurę siužetas yra „baisus“, bet pabaiga laiminga, tačiau ši „Vilkinė meilė“ ir čia pateiks žiūrovams daug staigmenų...

Pirmąjį savo kūrybinėje biografijoje monospektaklį kuriantis aktorius Maksimas Tuchvatulinas sako negalvodamas ėmęsis šios pjesės, nes joje pamatęs daug bendra su savo gyvenimu. „Nelengvas literatūriniu ir žanro požiūriu tekstas man lengvai ėjosi, jau pirmose repeticijose mokėjau jį visą, pjesė tiesiog stebuklingai apsigyveno mano galvoje. Čia kalba daugybė personažų, tačiau sunkiausia yra įkūnyti Albiną, nes jis yra ir pasakotojas, ir pats vaidina būrį kitų personažų (Albinas anuomet, Albinas dabar, Albinas standaperis, Albinas – Tėvas, Vycka, Džonis, Tomis, Houpas, Kanelupa, Rozamunda, jos Senelė ir Mama). Aišku, lengviau ėjosi su vyrukais, o moteriškų personažų dar ieškau, nors stengiuosi vaidinti be jokių kaukių, kiekvieną personažą perleisti per save“, – sako M. Tuchvatulinas.

Teatras primena, kad spektaklis skirtas suaugusiems žiūrovams (N-14), jame skamba ir necenzūrinė leksika.

 

LRDT informacija
D. Matvejevo nuotr.