Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

LRDT bendradarbiaus su VGTU Kūrybinių industrijų fakultetu

2020 m. sausio 22 d. Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT)  ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakultetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, siekiant parengti kvalifikuotus pramogų industrijų ir renginių inžinerijos specialistus, padėti studentams artimiau susipažinti su teatro pasauliu ir įgyti naujos patirties.

Sutartį pasirašė LRDT vadovė Olga Polevikova ir VGTU KIF dekanė doc. dr. Živilė Sederevičiūtė–Pačiauskienė. Susitikime taip pat dalyvavo LRDT Literatūrinės dalies vedėja Ingrida Ragelskienė, fakulteto prodekanai – dr. Viktorija Žilinskaitė–Vytė, doc. dr. Vytis Valatka, Pramogų industrijų katedros vedėja dr. Vaida Asakavičiūtė ir fakulteto dėstytoja dr. Asta Petrikienė.

LRDT vadovė O. Polevikova susitikimo metu akcentavo kūrybinių, pramogų ir renginių industrijų sektoriaus profesionalų – scenos apšvietimo ir garso specialistų  poreikį teatre, tobulinant ir plėtojant įvairias komunikacines ir inžinerines technines teatro veiklas ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Sutartį pasirašiusių šalių atstovai pabrėžė, kad šį partnerystė labai naudinga ir būtina, siekiant parengti kvalifikuotus, teorinių ir praktinių įgūdžių turinčius pramogų industrijų ir renginių inžinerijos specialistus.

Taip pat aptartos bendradarbiavimo galimybės įtraukiant studentus į įvairias teatro veiklas per kompleksinio projekto studijų dalyką bei profesinę praktiką tiesiogiai susipažįstant su teatro pasauliu ir įgyjant naujos patirties. Be to, susitarta dėl užsakomųjų mokslinių tyrimų studentams, rašantiems baigiamuosius bakalauro darbus, bei dėl LRDT atstovų, kaip kviestinių lektorių, viešų paskaitų Kūrybinių industrijų fakultete. Įsipareigota net tik sudaryti studentams profesinės praktikos galimybes, bet ir padėti jauniems specialistams siekiant tolimesnės karjeros LRDT. 

LRDT yra vienintelis Lietuvoje profesionalus teatras, kuriantis rusų kalba. Nuo įsikūrimo 1946 m. iki šių dienų teatre įvyko bemaž 500 premjerų. Per septynis dešimtmečius teatre kūrė žymūs režisieriai: Leonidas Lurjė, Jonas Jurašas, Jonas Vaitkus, Oskaras Koršunovas, dailininkai Michailas Percovas, Nina Livont, Aleksandras Vasiljevas, kompozitorius ir muzikantas Viačeslavas Ganelinas, aktoriai Jelena Višnevskaja, Olga Cholina, Jevgenijus Marcevičius, Monika Mironaitė ir daugelis kitų. Spektaklius statė žinomi užsienio režisieriai: Vladimiras Mirzojevas, Genadijus Trostianeckis, Dmitrijus Černiakovas, Borisas Juchananovas (Rusija) ir kiti. Daug dėmesio teatras skiria jauniesiems ir mažiesiems žiūrovams – repertuare jiems rodoma per dešimt spektaklių.

Sutartis su VGTU horizontali

LRDT ir VGTU informacija

VGTU nuotraukos