Lietuvos
Rusų dramos teatras

74 sezonas

LRDT baletmeisterei L. Dabužinskaitei – Kultūros ministerijos apdovanojimas

Dobuzinskaite 2 foto D2.Matvejev

 

Su džiaugsmu pranešame, kad mūsų teatro baletmeisterė, žymi choreografė Leokadija Dabužinskaitė pelnė aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Rugsėjo 20 dieną 11 val. apdovanojimą L. Dabužinskaitei ir dar penkiems Lietuvos kultūrai nusipelniusiems kūrėjams įteiks kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Per savo kūrybinį gyvenimą talentinga choreografė L. Dabužinskaitė Lietuvos, Rusijos, Lenkijos teatruose sukūrė per šešiasdešimt įvairaus žanro spektaklių choreografiją, buvo Dainų švenčių meno vadovė. Nuo 1993 m. L. Dabužinskaitė dirba Lietuvos rusų dramos teatre, jo scenoje sukūrė choreografiją bemaž 25 įvairių režisierių spektakliams, yra vadovavusi ir teatro Meno tarybai.

2014 m. L. Dabužinskaitei įteiktas aukštas valstybės apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžius. 2018 m. vykusioje Dainų šventėje choreografė pelnė garbingą „Aukso paukštės“ apdovanojimą už tautinės kultūros puoselėjimą.

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

Lietuvos rusų dramos teatras sveikina savo kolegę Leokadiją Dabužinskaitę pelnius aukštą Lietuvos kultūros ministerijos įvertinimą ir nuoširdžiai džiaugiasi turėdamas savo kolektyve talentingą Kūrėją ir nuostabų Žmogų.

Leokadijos apdovanojimas KM1

LRDT informacija

Kultūros ministerijos ir D. Matvejevo nuotraukos