Lietuvos
Rusų dramos teatras

75 sezonas

„Kvėpuojame drauge“ kūrėjams – Boriso Dauguviečio auskaras

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27–ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre už didžiausius praėjusių metų pasiekimus menininkams įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“.

Boriso Dauguviečio auskaru už socialinės ir meninės drąsos jungtį apdovanoti Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) spektaklio „Kvėpuojame drauge“ kūrėjai: Viktorija Aliukonė-Mirošnikova, Michailas Čerepašenecas, Andrius Darela, Dmitrijus Denisiukas, Marina Denisova, Polina Dobrovolskaja, Jevgenija Gladij, Vladimiras Gurfinkelis, Marius Ivaškevičius, Aleksandras Januškevičius, Andrejus Jevdokimovas, Aleksandras Marčenka, Aleksandra Metalnikova, Aleksandras Molčanovas, Aleksandras Ratko, Jevgenija Rusakova, Aleksandras Suckoveras, Anastasija Špakovskaja ir Ana Zuzo-Ivanova.

Iš Dariaus Meškausko rankų apdovanojimą atsiėmė aktoriai Dmitrijus Denisiukas, Aleksandras Ratko ir Lietuvos rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova.

OlgaPolevikova ASK21 web

LRDT vadovė sakė, jog šiame projekte būta daug kliūčių, tačiau pagalbos buvo ne mažiau „Mūsų teatro bendruomenei, kaip ir visai teatro bendruomenei, svarbu tai, kad mes, turėdami socialinę poziciją, ne pakalbėjome, ne pasvarstėme, o ėmėme ir padarėme. Tai iš tikrųjų labai netikėtas ir svarbus apdovanojimas. Noriu padėkoti visai projekto komandai ir absoliučiai visiems, kurie padėjo, – ir LR kultūros ministerijai, ir pasienio tarnybai, ir Lietuvos pasiuntinybėms Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje, ir mecenatams“, – sakė O. Polevikova.

Dokumentinė drama „Kvėpuojame drauge“ LRDT gimė 2020 metų pabaigoje, siekiant palaikyti demokratinį judėjimą Baltarusijoje. Unikaliame teatro projekte Vilniuje susitiko LRDT aktoriai ir baltarusių aktoriai ir režisieriai, patys dalyvavę 2020 m. vasaros ir rudens įvykiuose Baltarusijos miestuose ir galėję pasidalinti žmogiška jaudinančia patirtimi.

Dokumentinė drama yra paremta faktiniais dokumentais ir asmeniniais aktorių pasisakymais, taip pat rašytojo, dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus tekstais. Projekto vadovas – LRDT vyriausiasis režisierius Vladimiras Gurfinkelis, su aktoriais dirbo baltarusių režisieriai Aleksandras Marčenka ir Aleksandras Januškevičius.

Spektaklio premjera įvyko praėjusių metų gruodį, kai projekto, kurio pagrindinė mecenatė – SBA grupė, vaizdo įrašas buvo parodytas per LRT Plius kanalą. Premjerą stebėjo apie 80 tūkstančių žiūrovų visame pasaulyje.

LRDT informacija

Martyno Aleksos nuotr.