Lietuvos
Rusų dramos teatras

75 sezonas

„Kvėpuojame drauge“ aktorių ansamblis nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“

Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) aktorių ansamblis spektaklyje „Kvėpuojame drauge“ nominuotas  „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimui. Naujos nominacijos „Aktorių ansamblis“ laureatas bus paskelbtas kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną.

Skirtingų aktorinių mokyklų aktoriai iš skirtingų šalių ir skirtingų teatrų neįtikėtinomis pastangomis ir sudėtingomis aplinkybėmis kuriant projektą „Kvėpuojame drauge“ tapo realiu aktoriniu ansambliu, kurį pastebėjo ir įvertino Lietuvos teatro apdovanojimų „Auksiniai scenos kryžiai“ ekspertų komisija.

Dokumentinė drama „Kvėpuojame drauge“ LRDT gimė 2020 metų pabaigoje, siekiant palaikyti demokratinį judėjimą Baltarusijoje. Unikaliame teatro projekte Vilniuje susitiko LRDT aktoriai ir baltarusių aktoriai ir režisieriai, patys dalyvavę 2020 m. vasaros ir rudens įvykiuose Baltarusijos miestuose ir galėję pasidalinti žmogiška jaudinančia patirtimi.

2020 12 12 74 foto D.Matvejev tinklalapiui

„Iš pradžių buvo neramu, kad žmonės, patys nebuvę tuose įvykiuose, gali nepajausti taip, kaip mes jaučiame. Panašiai kaip kaimynai už sienos – mes girdime riksmus, smūgius pas kaimynus, ir galvojame, kad išgyvename dėl jų, bet realiai pagelbėti retas skuba. Tokie jausmai buvo pirmose nuotolinėse repeticijose, bet kai susitikome akis į akį gyvai, visos baimės išnyko, viskas stojo į savo vietas“, – sakė viena iš tarptautinio projekto dalyvių Polina Dabravolskaja.

Kita projekto dalyvė Anastasija Špakovskaja sako, kad šiame projekte susijungė galimybė įgyti visiškai naujos sceninės patirties, dirbti su kitais aktoriais, kuriuos tai irgi labai stipriai jaudina. „Atsidūrėme visiškos empatijos pasaulyje, kuriame žodžiai, garsai, melodijos praranda svarbą. Man gera čia būti, patinka mane supantys žmonės, su šia kompanija net pačiame blogiausiame pasaulio mieste būtų gera“, – sako aktorė ir dainininkė.

Dokumentinė drama yra paremta faktiniais dokumentais ir asmeniniais aktorių pasisakymais, taip pat rašytojo, dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus tekstais. Projekto vadovas – LRDT vyriausiasis režisierius Vladimiras Gurfinkelis, su aktoriais dirbo baltarusių režisieriai Aleksandras Marčenka ir Aleksandras Januškevičius.

Projekte „Kvėpuojame drauge“ dalyvavo devyni Baltarusijos menininkai ir šeši LRDT aktoriai – Aleksandra Metalnikova, Jevgenija Gladij, Jevgenija Rusakova, Dmitrij Denisiuk, Viktorija Aliukonė-Mirošnikova,  Andrius Darela.

2020 12 12 62 foto D.Matvejev web

Dokumentinės dramos premjera įvyko praėjusių metų gruodžio mėnesį, kai projekto, kurio pagrindinė mecenatė – SBA grupė, vaizdo įrašas buvo parodytas per LRT Plius kanalą. Premjerą stebėjo apie 80 tūkstančių žiūrovų visame pasaulyje.

LRDT informacija

Kultūros ministerijos ir D. Matvejevo nuotr.