10/05/22

„Uždangai nusileidus: kūrėjai iš arčiau“. Pokalbis su LRDT aktore Jelena Orlova

„Aš negalvojau, kad gausiu Medėjos vaidmenį. Režisierė pasakė, kad kažką tokio pamatė mano žvilgsnyje. Gal kovojančio, stipraus. Gal jis toks ir yra? Pirmą kartą vaidinsiu nebe mergaitę. Seniai apie tai svajojau.“ – aktorė Jelena Orlova.

 

Aktorę kalbino Raminta Paukštytė.

 

. . . skaityti toliau

09/05/22

LRDT tęsia edukacijas ukrainiečių vaikams

Sekmadienį, gegužės 8 d., nemokamos edukacijos vyko Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto centriniuose rūmuose. Mūsų teatro aktoriai ir darbuotojai pravedė dirbtuves „Grimas + fotosesija“ ir „Kaukių gaminimas“, taip pat buvo parodytas spektaklis „Kai užaugsiu, būsiu...“ 

 

Renginyje dalyvavo 1000 ukrainiečių vaikų su mamomis! Dėkojame organizatoriams ukrainiankids.lt ir visiems prisijungusiems prie šios nuostabios iniciatyvos!

 

. . . skaityti toliau

03/05/22

„Uždangai nusileidus: kūrėjai iš arčiau“. Pokalbis su LRDT aktoriumi Maksimu Tuchvatulinu

„Niekada nesusimąstydavau, kad gyvensiu teatru, jog teatras mane maitins... Iki paskutinės minutės nežinojau, kuo noriu būti. Dabar galvoju, gyvenimas kažkokiais keliais mus vis tiek nuveda ten, kur turime būti.”

 

Aktorių kalbino Raminta Paukštytė.

. . . skaityti toliau

27/04/22

„Uždangai nusileidus: kūrėjai iš arčiau“. Pokalbis su režisieriumi Agniumi Jankevičiumi

Su režisieriumi Agniumi Jankevičiumi kalbamės apie karą, kūrybą bei kaip kito tai, ką jis mąsto apie savo profesiją ir buvimą joje.

. . . skaityti toliau

25/04/22

Festivalio „Vaidiname žemdirbiams” prizai – Jevgenijai Gladij ir Valentinui Novopolskiui

Balandžio 23 d. Rokiškyje jau 38-ąjį pavasarį įteikiamos Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ premijos. Šiemet geriausio spektaklio titulą pelnė Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Miškelis“, režisuotas Valentino Masalskio pagal dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesę. Apdovanoti ir geriausi aktoriai, įvertinti ir pastatymai mažiausiems teatro žiūrovams.

 

Geriausio moters vaidmens nominacijoje nugalėjo Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Jevgenija Gladij už Goldos vaidmenį spektaklyje „Atminimo malda“, režisuotame Vladimiro Gurfinkelio. „Pjesė labai turtinga ir gili, o man asmeniškai dabartiniame Ukrainos įvykių kontekste ji privertė dar giliau išjausti motinos vaidmenį ir jausmus“, – atskleidžia J. Gladij.

 

Už vaidmenį tame pačiame spektaklyje apdovanojimą pelnė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Valentin Novopolskij, įvertintas už geriausią nepagrindinį vaidmenį „Atminimo maldoje“. Piršlį spektaklyje vaidinęs V. Novopolskij teigia, jog komedijinis vaidmuo nebuvo jam įprastas ir teko prisiminti tam reikalingus aktorinius įgūdžius, nors paties spektaklio tema gana rimta ir dabar ypač aktuali.

 

„Šitoje pjesėje, kartu su kitomis temomis, gvildenama ir tema, ar žmogiškumas turi tautybę. Nesvarbu, kokia ji – yra žmogiški poelgiai ir nežmogiški. Norėtųsi turėti vilties, kad visgi nugali pirmieji“, – teigė aktorius.

 

Su šiuo svarbiu laimėjimu nuoširdžiai sveikiname nuostabius aktorius J.Gladij ir V.Novopolskį, visą spektaklio kūrybinę komandą ir mūsų gerbiamą „Atminimo maldos“ režisierių Vladimirą Gurfinkelį!

 

Plačiau:

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1679714/tradiciskai-isdalintos-lietuvos-profesionaliu-teatru-festivalio-premijos-geriausiu-spektakliu-isrinktas-miskelis

 

D. Matvejevo nuotrauka

 

 

. . . skaityti toliau