23/11/21

Vyksta balsavimas pagal „Teatralo žvaigždės" finalininkų sąrašą

Oficialioje žiūrovų simpatijų premijos „Teatralo žvaigždė" («Звезда Театрала») svetainėje vyksta balsavimas pagal trumpajį – finalinį pretendentų į objektyviausios Rusijos teatrinės premijos laureatus sąrašą. Lietuvos rusų dramos teatras pretenduoja į premiją nominacijoje „Geriausias rusų teatras užsienyje".

 

„Teatralo žvaigždė" – vienintelis Rusijos teatro ir kino apdovanojimas, turintis nepriklausomos žiūrovų simpatijų premijos statusą. Jau 14 metų jos laureatus balsuodama renka masiškiausia žiuri – daugiatūkstantinė Rusijos ir užsienio auditorija, nominuojanti ir atrenkanti geriausius sezono premjerinius darbus. Žiūrovų premijos „Teatralo žvaigždė" laureatai, surinkę daugiausiai balsų, bus paskelbti gruodžio 6 d. J. Vachtangovo teatre vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje. Dalyvauti teatro ir kino favoritų rinkimuose galima iki lapkričio 30 d. https://teatral-online.ru/star/shortlist/ 

 

. . . skaityti toliau

18/10/21

Rygos kino festivalyje – filmas su Valentinu Novopolskiu pagrindiniame vaidmenyje

Rygos tarptautiniame kino festivalyje pristatomas latvių režisierės Lienos Šmukstės filmas „Miškas“ su Valentinu Novopolskiu pagrindiniame vaidmenyje. Aktorius čia sukūrė tardytojo, tiriančio merginos dingimo bylą, vaidmenį. Filme vaidina ir latvių teatro ir kino žvaigždė Guna Zarinia.

 

Filmas sukurtas pagal Polinos Borodinos to paties pavadinimo pjesę, o įdomus dar ir tuo, kad aštuoni aktoriai karantino metu filmavo patys save namuose, mieste arba miške, filme nėra dialogų, o pagal įrašus sukurtas ir videoserialas Instagrame bei paroda. Projektą prodiusuoja Jevgenija Šermeneva.

 

http://oteatre.info/les-film-riga/

 

Lauros Vansevičienės nuotrauka

 

 

. . . skaityti toliau

07/10/21

Festivalis „Baltijskij dom“ vyks gyvai

Festivalyje „Baltijskij dom“, vyksiančiame Sankt Peterburge spalio 6 – 20 d., bus parodyta 14 spektaklių, kuriuos vienija tema „Demonai XX-21“. Festivalio tarptautinėje dalyje: Alessandro Sera „Makbetas“ (spalio 12 d.), Aleksandro Rubinovo „Mano tėvas“ (spalio 13 d.) ir Oskaro Koršunovo „Otelas“ (spalio 18 d.).

 

Festivalio programoje: Vladimiro Krasovskio „Pirosmanis, arba Vienatvės šventė“ (spalio 7 d.), Jevgenijaus Korniago „Santuoka su vėju“ (spalio 9 d.), Andrejaus Prikotenko spektaklis „Peteris“ pagal to paties pavadinimo Tatajnos Tolstajos apsakymą (spalio 10 d.), Dmitrijaus Krestjankino „Kaimas ir aš“ (spalio 10 d.) – dokumentinis kaimo paauglių tyrimas, Josifo Raichelgauzo „Pasiutę žagarai“ (spalio 12 d.) – apie mitinge sulaikytą moksleivį, Kamos ginko „Paskutinė Krepo juosta“ (spalio 13 ir 14 d.) – Igoriaus Jasulovičiaus monospektaklis, Dmitrijaus Volkostrelovo „Patrankų mėsa“ (spalio 14 ir 15 d.), Romano Muromcevo „Bastūnai“ (spalio 17 d.) – apie žmones, nusprendusius atskleisti „super paslaptį“ ir Oskaro Koršunovo „Tarelkino mirtis“ – neseniai įvykusi teatro-festivalio „Baltijskij dom“ premjera.

 

Originalus šaltinis https://teatral-online.ru/news/30198/


Nuotraukoje – scena iš spektaklio „Tarelkino mirtis"

 

. . . skaityti toliau

06/09/21

Baltarusijos valdžia uždaro festivalius „TEART“ ir „Lapkritis“

Rugpjūčio 27 d. išaiškėjo, kad Minske nepaaiškinus priežasčių buvo likviduotas Vizualinių ir atlikėjų menų centras „Art Corporation“, organizuodavęs festivalius „TEART“ ir „Lapkritis“ («Листопад»). Vizualinių ir atlikėjų meno centras „Art Corporation“ buvo įkurtas 2012 metais. Direktorė ir įkūrėja – teatro prodiuserė Anželika Kraševskaja. Centras organizuodavo tokius didelius festivalius kaip  „TEART“ ir „Lapkritis“, kino ir teatro projektus, parodas, nuolat transliuodavo spektaklius iš viso pasaulio, aptarimus ir paskaitų ciklus.

 

http://oteatre.info/v-minske-zakryli-art-corporation/

. . . skaityti toliau

06/09/21

Estijos rusų teatras pradėjo savo 74-ąjį sezoną

„Šis sezonas yra unikalus, – sakė teatro meno vadovas Filipp Los. – Jis prasideda dviem spektakliais, kuriuos mes parengėme dar iki karantino, – „Išminčiumi“ ir savarankišku dviejų aktorių – Dmitrijaus Kosiakovo  ir Viktoro Marvino darbu „Mrožekas“, kurį sudaro dvi vieno veiksmo pjesės, sukurtos žymaus XX amžiaus lenkų dramaturgo Slawomiro Mrožeko. Ir, žinoma, tų spektaklių, kurie taps sezono pagrindu, sumanymai gimė seniau. Permės teatro „Prie tilto“ («У Моста») vyr. režisierius Sergejus Fedotovas statys „Meistrą ir Margaritą“, o Elmo Niuganen režisuos „Mirusias sielas“. F. Los statys Ivano Vyrypajevo pjesę „Delio šokis“ Mažojoje salėje. 

 

https://veneteater.ee/news/2025.html

 

D. Matvejvo nuotraukoje - Estijos rusų teatro vadovas Filipp Los.

. . . skaityti toliau