Lietuvos
Rusų dramos teatras

72 sezonas

Jaroslava Pulinovič

Natašos svajonė

rež. Ainis Storpirštis, Eglė Kižaitė
  • alt 1 val. 15 min.
  • altlietuvių k.
  • altvienos dalies monospektaklis; N-14
  • altpremjera - 2016 05 13
  • Erdvė A – Z

Spektaklis skirtas paauglių ir vyresnio amžiaus publikai.

alt

Aktorė Gabija Urniežiūtė už vaidmenį LRDT spektaklyje „Natašos svajonė“ nominuota „Auksinio scenos kryžiaus" (2017) apdovanojimui Debiuto ir jauno menininko kategorijoje .

XIII kamerinių spektaklių festivalyje spektaklis „Natašos svajonė“ laimėjo Didįjį pereinamąjį prizą.

Kūrybinė grupė

Režisieriai: Ainis Storpirštis, Eglė Kižaitė
Kostiumų dailininkė – Justė Kondratė
Muziką parinko Jokūbas TulabaShalaev
Šviesos Simono Gudelio, Ainio Storpirščio
Spektaklyje skambančios muzikos autorė – Zemfira (dainų tekstus vertė Marius Burokas)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iš rusų kalbos vertė Agnija Leonova

 

Apie spektaklį

Lietuvos rusų dramos teatras vėl pristato jaunų Lietuvos teatro menininkų kūrybą. Šįsyk tai – monospektaklis pagal jaunos ir madingos rusų dramaturgės Jaroslavos Pulinovič (g. 1987 m.) populiarią pjesę „Natašos svajonė“.

Spektaklio kūrybinei grupei vadovauja garsus teatro ir kino aktorius Ainis Storpirštis (g. 1986 m.), Lietuvos teatralų Storpirščių giminės jaunesnysis atstovas.

„Man kaip šio spektaklio režisieriui pasirodė patraukli pjesės „Natašos svajonė“ tema, – sako A. Storpirštis. – Jos siužeto centre – paauglė mergina iš vaikų namų, ji tik pradeda susipažinti su gyvenimu, bando įsitverti į ją supantį pasaulį, kuriame jai daugiau spragų nei realios patirties. Klausimas, kurį žadina pjesė – ar jaunas žmogus turi teisę ginti savo svajonę nuo tų, kas, jo manymu, į tą svajonę kėsinasi? Ar pateisinamos tos priemonės, kurias paauglys naudoja gindamasis, kai įžvelgia pavojų ir savo svajonei, ir sau pačiam?“

A. Storpirštis čia debiutuoja kaip režisierius. Anot jo, jis savo indėlį į šį spektaklį suvokia kaip „acting coach“ – „vaidybos trenerio“. Jam talkino jauna režisierė Eglė Kižaitė, kuri, kaip ir monospektaklio atlikėja aktorė Gabija Urniežiūtė, baigė aukštuosius teatro mokslus 2014 m. LMTA (kurso vadovas Aidas Giniotis, pedagogai Agnius Jankevičius ir Ieva Stundžytė). G. Urniežiūtė yra dalyvavusi A. Jankevičiaus Alternatyviojo teatro sindikato „Bad Rabbits“, kitų neformalių teatro grupių veikloje.

 

Spektaklyje vaidina

Gabija Urniežiūtė