Lietuvos
Rusų dramos teatras

72 sezonas

Teatras triumfuoja: pelnyti net keturi apdovanojimai

Pirmadienį, kovo 27 d., per Tarptautinės teatro dienos iškilmes Klaipėdoje, miesto dramos teatre, buvo įteiktos valstybinės profesinio teatro meno premijos ir garbės ženklai „Auksinis scenos kryžius“. Menininkai, dalyvavę kuriant mūsų teatro spektaklius, buvo šįsyk paminėti net keturiuose apdovanojimuose. Iš jų vienas atiteko mūsų teatro spektaklio-žaidimo „Kodas: HAMLET“ visai kūrybinei grupei.

Tai pirmas kartas, kai mūsų teatro kūrėjai yra apdovanojami keturis kartus už jų darbus skirtinguose LRDT spektakliuose. Tokiu būdu, betarpiškai ir netiesiogiai, buvo apdovanoti LRDT spektakliai „Kodas: HAMLET“ (rež. O. Lapina), „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (rež. J. Vaitkus) ir „Ledas" (rež. A. Jankevičius). Tai akivaizdžiai rodo Lietuvos rusų dramos teatro itin sustiprėjusias kūrybines pozicijas viso Lietuvos profesinio teatro meno panoramoje, jo ryškų meninį progresą ir sėkmingai realizuojamas svarias kūrybines ambicijas.

Iš visų apdovanotųjų itin solidžiai buvo paminėta kompozitorė Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė, kuri yra mūsų teatro muzikinės dalies vedėja. Ji jau 2014 ir 2015 m. buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi”, o dabar jai atiteko dvigubas apdovanojimas: vienas kolektyvinis, kaip spektaklio „Kodas: HAMLET“ kūrybinės grupės narei, ir kitas personalinis, kaip geriausiai 2016 m. muzikos teatrui kūrėjai (muzika LRDT spektakliams „Kodas: HAMLET“, rež. O. Lapina ir „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“, rež. J. Vaitkus).

Naujoje atskiroje kategorijoje „Teatras +“ apdovanojimą pelnė visa LRDT spektaklio-žaidimo „Kodas: HAMLET“ kūrybinė grupė. Tai – režisierė Olga Lapina, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė, dailininkė Renata Valčik, vaizdo projekcijų autorius Jonas Tertelis (jis taip pat sulaukė dvigubo apdovanojimo, bet jo antrasis – ne už mūsų teatro spektaklį).

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas Rimas Sakalauskas pelnė „Auksinį scenos kryžių“ už vaizdo projekcijas spektakliams, tarp kurių – ir LRDT spektaklis „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (rež. J. Vaitkus, kiti šį apdovanojimą menininkui pelnę spektakliai – LNDT vaidinimai „Apreiškimas Marijai“, rež. J. Vaitkus ir „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“, rež. G. Varnas).

Pirmą kartą šių apdovanojimų istorijoje „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią metų pagrindinį moters vaidmenį pelnė mūsų teatro artistė. Tokio aukšto įvertinimo sulaukė aktorė Jevgenija Gladij už Varvaros Samsikovos vaidmenį LRDT spektaklyje „Ledas“ (rež. Agnius Jankevičius).

 

LRDT inf.